6 niesamowitych atrakcji które znajdziesz tylko w Mauritiusie

Mauritius to państwo położone w Afryce na Oceanie Indyjskim. Można zobaczyć tu wspaniałe rajskie plaże, bujną tropikalną roślinność, a nawet plantacje trzciny cukrowej. Warto wybrać się tam o każdej porze roku, ponieważ temperatury nigdy nie schodzą poniżej 25 stopni. Oto największe atrakcje wysp Mauritius:

1.Podwodny wodospad oraz Le Morne

Półwysep Le Morne jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, widoki z gór znajdujących się w tym miejscu zapierają dech w piersiach. To tu kwitnie symbol wysp narodowy kwiat „Trochetia” z czerwono-białymi płatkami. Podwodny wodospad to złudzenie, które powstało ze specyfiki ukształtowania geograficznego.

2.Ziemia Siedmiu Kolorów

Warto zobaczyć kolorowe wydmy pełne intensywnych barw, które są efektem przemiany skał w minerały. Obok wydm mieści się park, gdzie można podziwiać ogromne żółwie.

3.Ogród Botaniczny w Pamplemousses

Jest to najlepszy ogród na całym świecie, można tu z bliska podziwiać wiele gatunków palm oraz olbrzymich lilii wodnych, a to tylko ułamek roślinności, którą można zobaczyć.

4.Plaża Flic en Flac

Biały piasek oraz rzędy palm przy brzegu dające odrobinę cienia. To tu panują najlepsze warunki do plażowania oraz nurkowania.

5.Wyspa Ile Aux Cerfs

Jest to rajska wyspa z białym piaskiem, lazurową wodą oraz wspaniałym polem golfowym z widokiem na Ocean Indyjski. Znajduje się tu park linowy oraz ścieżki w koronach drzew. Można tu nie tylko plażować, ale także aktywnie zwiedzać tropikalne lasy.

6.Przylądek Nieszczęścia

Znajduje się tu wiele wraków statków, które nadają nazwę temu miejscu. Jest to gratka dla miłośników nurkowania.

One thought on “6 niesamowitych atrakcji które znajdziesz tylko w Mauritiusie

Dodaj komentarz