Niepowtarzalny atrakcje turystyczne oraz egzotyka na Filipinach – Palawan

Palawan to jedna z najbardziej urokliwych wysp w Azji południowo-wschodniej. Jest pełna tajemniczości, a jednocześnie przepełniona dziką naturą. Wyspa zachwyca nietuzinkowymi widokami, a także zakątkami, które wciąż pozostają nietknięte przez człowieka.

Turystyczna Perła Filipin – witajcie na Palawanie

Dodatkowo Palawan otoczony jest licznymi wysypkami, bogatym życiem podwodnym oraz rajskimi plażami z drobnym, białym piaskiem. Jest to stosunkowo długa wyspa, która sięga aż 400 km.

Na wyspie znajdują się także lasy deszczowe, które pokrywają łańcuch górski. Wyspa wyróżnia się także dwoma rodzajami klimatu. Na północy, zachodzie oraz południu występuje pora sucha oraz deszczowa. Natomiast wschodnie wybrzeże posiada porę suchą, która trwa około 3 miesiące, zaś w ciągu roku nie występują obfite opady deszczu. Warto także mieć świadomość, że Filipiny, to archipelag podatny na tajfuny oraz nagłe zmiany pogodowe. Tym samym zdarzyć się mogą odwołane loty w związku ze złymi warunkami pogodowymi. Natomiast na Palawanie dzieje się to stosunkowo rzadko, zwłaszcza w okresie pory suchej, kiedy turystów jest najwięcej. Dlatego najbardziej polecane na rajskie wakacje są miesiące od grudnia do maja. Wówczas temperatury powietrza sięgają około 33 stopni Celsjusza. Piękna oraz bez deszczowa pogoda pozwala na korzystanie z uroków oraz dobrodziejstw wyspy.

Natomiast w okresie pory deszczowej nieco kłopotliwe może być zwiedzanie wysp sąsiednich, plażowanie oraz chodzenie po lasach deszczowych. Palawan pomimo ogromnej liczby turystów odwiedzających ją każdego roku nadal posiada dziewiczy charakter. Gęsto porośnięta jest lasami deszczowymi, skrywa jaskinie, szerokie wzgórza, a także piękne plaże oraz rafy koralowe.

One thought on “Niepowtarzalny atrakcje turystyczne oraz egzotyka na Filipinach – Palawan

Dodaj komentarz