4 interesujące atrakcje do zwiedzenia na rodzinnych wakacjach w Bieszczadach

Bieszczady można podzielić na dwie części. Polskie Bieszczady Zachodnie, jak również na ukraińskie Bieszczady Wschodnie. W tym regionie, o każdej porze roku, można spotkać wielu turystów. Nie ma się co dziwić, ponieważ to właśnie tu można cieszyć się ciszą, spokojem i przyjemnym relaksem.

Poznaj rodzinne miejsca na wakacje w Bieszczadach

Trochę ich jest i za jednym razem nie da się ich wymienić, ale warto wspomnieć o:

  1. Małą i Wielką Rawkę – trasa nie jest wymagająca, dlatego można pomyśleć o wyprawie z dziećmi. Tym bardziej, że po drodze można robić wiele przystanków na to, aby podziwiać niezwykle malownicze widoki.
  2. Połonina Caryńska – całe Bieszczady jak na dłoni? Takie rzeczy możliwe są tylko właśnie tam. Można tam dotrzeć m.in. z Ustrzyk Górnych, ale istnieją jeszcze inne, trzy ciekawe alternatywy, jakie są w stanie sprawić, że wycieczka tam stanie się jeszcze przyjemniejsza.
  3. Chatka Puchatka – leżąca w Połoninie Wetlińskiej. Niezwykła atrakcja, która przechodziła remont. Warto jednak zorientować się, czy można już ją zwiedzać, aby zaprosić najmłodszych piechurów na fantastyczną wycieczkę, związaną z bajkowym bohaterem.
  4. Tarnica – najwyższy szczyt Bieszczad, położony po stronie polskiej. Istnieje specjalny szlak, który pozwoli dojść na górę niezbyt wolnym tempem. Tarnica nazywana jest również górą trzech krzyży. Widoki rozciągające się ze szczytu, zapierają dech w piersi.

To tylko kilka przykładów, a mogłoby być ich znacznie więcej. W szczególności, że przez Bieszczady przebiega kilka ważnych szlaków: rowerowych i pieszych. Warto więc pomyśleć o zaplanowaniu przynajmniej kilku wyjazdów w ten rejon.