Pierwsza wizyta w Omanie? – to warto wiedzieć

Wakacje w tropikach to marzenie wielu osób. Takie, które łatwo można spełnić – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ofertę biur podróży. Tam znaleźć można niezwykle popularne miejsca, ale są też takie regiony – mniej znane, ale gwarantujące niesamowite przeżycia.

Ważne informacje przed wakacjami na Omanie

Kraj, który znajduje się na Półwyspie Arabskim, kusi piaszczystymi plażami i pięknymi, przezroczystymi wodami. Nie brakuje tutaj typowych dla tego klimatu, pustyń. Ale to nie jedyne atrakcje turystyczne. Należy także wspomnieć o Forcie Bahla, który znaleźć można w pustynnej oazie nieopodal góry Djebel Akhdar.

Qualhat można znaleźć po wschodniej stronie Omanu. Nie lada gratka dla osób, które lubią zwiedzać starożytne miasta. To właśnie tutaj na przestrzeni XI-XV wieku tętniło życie. Będąc w tym kraju nie można zapomnieć także o szlaku kadzidła. Maskat – stolica Omanu, również jest miejscem zasługującym na uwagę. Chociażby z tego względu, że znaleźć tu można niezwykły pałac sułtana, jak również meczet. Jak wygląda sprawa z temperaturą? Bardzo dobrze. Tylko w okresie zimowym temperatura nigdy nie spada poniżej 16 stopni Celsjusza. Od wiosny do jesieni można cieszyć się naprawdę fantastyczną pogodą. Jest to efektem tego, że Oman znajduje się w klimacie zwrotnikowym suchym. Na terenie Omanu znaleźć można sześć niezwykłych miejsc, które zostały zauważone przez UNESCO. Zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa.

A takich atrakcji jest zdecydowanie więcej. Nie pozostaje nic innego, jak odnaleźć polskie biura podróży, jakie są w stanie zagwarantować wspaniałe miejsca w tych egzotycznych okolicach.