Poznaj Bermudy i atrakcje które oferuje na wakacje

Bermudy znane są z różowego piasku oraz złotych zachodów słońca. Jednocześnie jest to jeden z najmniej odkrytych skarbów świata. Bermudy leżą na środku północnego Atlantyku. Łączą w sobie mieszankę brytyjskiej, afro-karaibskiej oraz amerykańskiej kultury, tradycji oraz historii.

Ciekawe atrakcje na Bermudach – co warto wiedzieć?

Tym samym Bermudy są niezwykle bogatym miejscem pod względem kulturalnym. Jest to także miejsce bardzo ciekawe pod względem turystycznym. Bardzo popularne jest żeglowanie po turkusowych wodach, można również grać w golfa na niezwykle reprezentacyjnych polach golfowych. Relaks zapewnia również wyśmienita kuchnia w ekskluzywnych restauracjach. Bermudy pełne są też tajemniczości, starych zatoczek przemytniczych, dzikich ścieżek przyrodniczych, a także podziemnych jaskiń, które czekają na odkrycie. Stolica Hamilton to doskonałe miejsce do poznania ciekawych atrakcji turystycznych, parków oraz katedr. Bogatą ofertę zapewniają również ogrody botaniczne, przepełnione niepowtarzalną roślinnością. Na całej długości wyspy rozciąga się także zachwycający starymi fortami specjalny szlak widokowy. Można również wyruszyć w podróż łodzią lub kajakiem, aby poznać skaliste zatoczki oraz oglądać liczne barwy morza. Bermudy posiadają także bardzo interesujące formacje skalne, między innymi głęboką na 55 stóp lagunę szafirową. Jest to idealne miejsce do zwiedzania w upalny dzień. Można zdecydować się także na wędrówkę przez dżunglę, odkrywanie jaskiń, skoki po klifach.

Niezwykle popularne są również plaże na Bermudach, których jest aż 34. Krystalicznie czysta woda połączona z drobnym jasnym piaskiem sprawia, że Bermudy są rajską wyspą. Oferują niezapomniane widoki oraz krystaliczne powietrze.