Dominikana i egzotyczne wakacje na końcu świata – 4 atrakcje które warto zobaczyć

Karaiby znane nam z filmów o piratach to miejsce, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu. Dominikana to wyspa z najpiękniejszymi plażami na świecie. Drobny piasek i przezroczysta, czysta woda zachwycają każdego turystę. Każda część wyspy obfituje w fantastyczne atrakcje turystyczne, bo właśnie z tego żyją lokalni mieszkańcy.

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

  1. Wyspa Saona
  2. Wodospad El Limon
  3. Santo Domingo, stolica Dominikany
  4. Bayahible, plaże na południu

Wyspa Saona posiada najbardziej rajską plażę na całym świecie. Aby się do niej dostać można wynająć prywatną łódź lub skorzystać z organizowanych wycieczek.

Na miejscu można zobaczyć turkusową wodę i biały piasek. Cały dzień można spędzić leżąc na rajskiej plaży, to miejsce trzeba odwiedzić. Pobyt tu to spełnienie marzeń. Znajduje się tu słynna przekrzywiona palma, na której turyści chętne robią sobie zdjęcia. Do wodospadu El Limon wiedzie dwukilometrowy szlak, wiodący przez rzekę i tropikalny las, ale na miejscu można zakochać się w widoku siedmiu niesamowicie wysokich wodospadów. Santo Domingo to stolica, w której cały czas tętni życie. Miasto różni się od naszych europejskich. Warto zobaczyć jak tam toczy się życie i zwiedzić ciekawe zabytki takie jak dom brata Krzysztofa Kolumba.

Bayahible to północna część wyspy, na której spędzić można wspaniale czas. Urokliwe miasteczko nadmorskie, w którym widać prawdziwe życie lokalnych mieszkańców. Tu można spróbować lokalnych potraw i odwiedzić stragany z pamiątkami. Znajduje się tu także piękna przystań, na której cumują łodzie zabierające turystów na wyspę Saona.

One thought on “Dominikana i egzotyczne wakacje na końcu świata – 4 atrakcje które warto zobaczyć

Dodaj komentarz