Najlepsze miejsca na majówkę 2023 za granicą

Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie weekendu za granicą. Takim wyborom sprzyjają pogoda, która w kraju bywa „w kratkę”, mniej turystów przed sezonem oraz atrakcyjne ceny takich wyjazdów. W tym roku majówka to okazja, by nie tylko wyskoczyć na kilka dni, ale nawet pomyśleć o wcześniejszych wakacjach, bo biorąc zaledwie 4 dni urlopu, możesz mieć aż 9 wolnych dni.

Wyjazd na Majówkę 2023 – samolotem czy samochodem?

Na majówkowy wyjazd możesz wybrać się samochodem lub samolotem. Obie opcje mają swoje zalety. Samolotem szybko i wygodnie dolecisz do wybranego przez siebie kraju. Wybierając samochód, nie musisz martwić się o nadbagaż. Po drodze możesz też zatrzymywać się w dowolnych miejscach, by zwiedzać. Również w trakcie podróży możesz dojechać do wielu atrakcji. Podczas podróży samolotem zwiedzanie wchodzi w grę, jeśli na miejscu wynajmiesz samochód, zarezerwujesz wycieczki lub wybierzesz się w podróż rowerem, skuterem albo komunikacją lokalną. 

Samoloty częściej wybierają osoby, które stawiają na szybką podróż i mieszczą się w limitach bagażowych. Samochód częściej wybierają rodziny z dziećmi z uwagi na dodatkowe rzeczy, które muszą zabrać na urlop dla swoich pociech, a także osoby, które boją się latać lub nie mogą skorzystać z podróży samolotowej z uwagi na zdrowie. 

Najpopularniejsze kierunki z dojazdem samochodem to Chorwacja, Albania, Bułgaria i Czechy. Dojazd własny nie musi oznaczać podróży własnym samochodem. Rezerwacja samego hotelu to także możliwość samodzielnego zorganizowania sobie transportu np. autobusem lub samolotem. Wśród kierunków najczęściej rezerwowanych się na majówkę samolotem, to Grecja, Turcja, Cypr, Wyspy Kanaryjskie i Egipt. 

Najlepsze miejsca na majówkę za granicą

Chcesz spędzić majówkę za granicą, ale nie wiesz, gdzie się wybrać? Zastanów się, jaki kierunek byłby dla Ciebie i Twoich towarzyszy idealny. Stawiasz na aktywny wypoczynek, zwiedzanie zabytków czy relaks na plaży? A może chcesz na urlopie mieć miks wszystkich tych elementów? Świetnymi miejscami na spędzenie aktywnie majówki będą Wyspy Kanaryjskie, gdzie można uprawiać sporty wodne czy wybrać się na trekking. W maju jest tu już ponad 20 st. C, więc na plażowanie jest jeszcze zbyt wcześnie. W wolnych chwilach można tu także zwiedzać.

Malta, Cypr i Włochy to miejsca idealne dla tych, którzy chcą odkrywać zabytki, muzea i miejsca rodem ze znanych filmów i seriali. We wszystkich trzech można też z powodzeniem nurkować, degustować lokalną kuchnię i oddać się wypoczynkowi przy hotelowym basenie lub na plaży. Jednak prawdziwie letni wypoczynek, temperatury ok. 25-30 st. C, piaszczyste plaże, hotele pełne rodzinnych atrakcji i ciepłe morze czeka w Turcji i Egipcie. W obu krajach można też zwiedzać wspaniałe zabytki oraz aktywnie spędzać czas – nurkować i snurkować lub wybrać się na trekking.

A jeśli na tej liście nadal nie znajdujesz miejsca, które spełnia Twoje oczekiwania, koniecznie sprawdź propozycje krajów i regionów na majówkę 2023 w ITACE. Są tam oferty zarówno dla par, singli, jak i rodzin z dziećmi, tych, którzy wybierają się w podróż samochodem i tych, którzy wolę lecieć samolotem. Mówiąc krótko – mają propozycje wyjazdów dla wszystkich. Nie zwlekaj i sprawdź, czy Ty też znajdziesz tam swoją idealną wycieczkę na majówkę 2023.