Odessa: niezwykły kurort nad Morzem Czarnym

Odessa to jedno z ciekawszych miast na terenie Ukrainy, a jednocześnie ważny kurort, idealny dla tych, którym marzą się niezapomniane wczasy nad Morzem Czarnym. Biura podróży znają doskonale potencjał tego miasta, nic więc dziwnego, że wycieczki po jego terenie cieszą się tak wielkim powodzeniem.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Choć Odessa jest stosunkowo młodym miastem, ciekawych zabytków na jej terenie nie brakuje. Turyści, którzy zajrzą na teren tego kurortu, będą mogli się spotkać z licznymi zabytkami, które przypominają o tym, iż w mieście tym gościli przedstawiciele wielu kultur oraz narodowości. Zapoznając się z artykułem na stronie www.wczasowa.pl wiemy, że nie brak tu m. in. śladów polskich, a o Polakach przypomina m. in. dom Adama Mickiewicza oraz pomnik poety. Pałac Brzozowskiego jest kolejnym zabytkiem, przy którym polskie wycieczki zatrzymują się na dłużej.

Atrakcją, której podczas zwiedzania Odessy nie można pominąć, są słynne Schody Potiomkinowskie. Znane z filmów, są jedną z turystycznych wizytówek tego miasta oraz punktem, w którym spotykają się ze sobą turyści z całego świata. Na szczycie tych schodów umieszczony został pomnik księcia Richelieu, gubernatora Odessy, który w dziejach świata zapisał się również jako dwukrotny premier Królestwa Francji. W czasie pobytu w Odessie warto też zajrzeć w rejon Pałacu Woroncowa, warto też zwiedzić neobarokowy Teatr Opery i Baletu, który rozpoczął swą działalność w latach 80-tych XIX stulecia.

A co z zabytkami sakralnymi?

I na ich brak Odessa nie może narzekać. Wielkim zainteresowaniem wśród turystów cieszy się sobór Przemienienia Pańskiego – piękna świątynia z końca XVIII wieku, którą (po stalinowskich zniszczeniach) odbudowano w początkach XXI stulecia. Warto też zajrzeć do synagogi Brodzkiej z połowy XIX, będącej jedną z najważniejszych atrakcji dla miłośników kultury żydowskiej w Odessie.

Piękne plaże, eleganckie hotele i stylowe restauracje- oto kolejne czynniki, dzięki którym Odessa świetnie radzi sobie jako ośrodek turystyczny. W mieście tym nie brak również ciekawych wystaw, które uprzyjemniają czas wypoczywającym tu gościom. Zachwyca m. in. nowoczesne Muzeum Koniaku Rodziny Szustowów, które stało się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych nad wodami Morza Czarnego.