Włoska wyspa Capri oraz wystawa kwiatów i natury

Capri jest jedną z najpiękniejszych wysp włoskich. Wyróżnia się błękitnym morzem, stromymi skałami, które niemalże pionowo wyrastają z wody.

Dlaczego warto odwiedzić włoskie Capri?

To także miejsce, w którym odnaleźć można wiele luksusowych willi, butików oraz hoteli. Na Capri znajdują się także niezwykłe osobliwości natury, takie jak Faraglioni czy Błękitna Grota. Wyspa umożliwia wypoczynek, a także bliski kontakt z naturą. Wśród najbardziej popularnych punktów widokowych na całej wyspie jest góra Salaro. Z jej szczytu podziwiać można rewelacyjne widoki, a także krajobrazy sięgające od Faraglioni aż po sam półwysep Sorrento. Ze względu na egzotyczne krajobrazy oraz dogodną lokalizację wyspa Carpi jest jedną z najczęściej odwiedzanych wśród wszystkich wysp Morza Śródziemnego. Oferuje piękne wybrzeża, piaszczyste plaże, a także niesamowite formacje skalne wynurzające się z morza. Imponujące są także trasy spacerowe, na których podziwiać można uroki wyspy, jaskinie czy słynne groty. Niestety wyspa Capri jest stosunkowo kosztowna, zwłaszcza porównując ceny do miejsc hotelowych dostępnych we Włoszech. Na szczęście poza sezonem można uzyskać promocyjne ceny, jednak wówczas zimowa pogoda może nie być zbyt korzystna. Na wyspę można dopłynąć promem lub wodolotem. Odpływają one między innymi z Neapolu. Promy z Porta di Massa płyną najczęściej około 70 minut.

Tym samym dotarcie do wyspy nie powinno być problemem. Wyspa Capri jest stosunkowo tłoczna, tym samym należy mieć to na uwadze podczas planowania swoich egzotycznych wakacji. Jednak rewelacyjne widoki oraz niezapomniane formacje skalne z pewnością będą idealną rekompensatą.